Formatic Form – czyli budowa mięśni bez treningu. Rekomendacja

Coraz bardziej wzrasta świadomość społeczeństwa w kwestii prowadzenia zdrowego stylu życia. Eliminujemy czynniki stresogenne, zmieniamy dietę na taką, w której dominują przede wszystkim produkty ekologiczne o niskiej zawartości tłuszczu, stajemy się też bardziej aktywni fizycznie. Od dawna wiadomo przecież, że sport to zdrowie, a od naszej kondycji zależy funkcjonowanie całego organizmu.

Nie zawsze mamy jednak czas, by prowadzić wytężone treningi na siłowni czy pieniądze, by ćwiczyć pod okiem trenera personalnego. Szukamy sposobów, by nasze mięśnie były mocne, ale proces ich budowania zabierał nam jak najmniej czasu oraz nie wiązał się z dużym wysiłkiem fizycznym. Odpowiedzią na takie potrzeby współczesnych interesantów jest Formatic Form. To urządzenie, które wykorzystuje fale o niskiej częstotliwości, regularnym rytmie i stałym natężeniu, w zależności od wyboru programu działania. To dzięki niemu możliwe jest nieinwazyjne wzmacnianie i odbudowa mięśni, ale również proces relaksacji po ciężkim dniu.

Formatic Form, by wzmacniać mięśnie

Mięśnie zbyt obciążone, napięte i obolałe – to najczęstszy efekt realizacji zbyt intensywnych ćwiczeń siłowych. Okazuje się, że ogromna grupa Polaków chce dbać o zdrowie i własną kondycję, ale zupełnie nie wie, w jaki sposób działać optymalnie, z korzyścią dla własnego organizmu. Treningi dobierane są więc nieodpowiednio, a same ćwiczenia wykonywane w sposób zły technicznie. W efekcie efekty takiej pracy są mierne, a „sportowiec” naraża się na ryzyko powstania licznych urazów i kontuzji.

Formatic Form zapobiega takim rezultatom, za to przyczynia się do odbudowy i wzmocnienia mięśni. Elektrostymulacja, która następuje po uruchomieniu urządzenia, działa w sposób w pełni bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny. Efekty zauważalne są już podczas pierwszej stymulacji. Co ciekawe, Formatic Form może być wykorzystywany jako uzupełnienie treningów fizycznych czy zajęć rehabilitacyjnych, by wzmocnić ich efekty. Może również być stosowany w ramach terapii relaksacyjnej dla obolałych i zmęczonych mięśni niemalże każdej partii ciała.

Efekty korzystania z Formatic Form

Dla naszego organizmu najlepsze są rozwiązania nieinwazyjne, które nie wywołują niepożądanych skutków ubocznych. I właśnie taki jest rodzaj treningów i terapii mięśni z zastosowaniem urządzenia elektrostymulującego Formatic Form. Regularne stosowanie nakładki samoprzylepnej (elektrody), która zostaje ustawiona w wybranym programie od A do F, przyczynia się do:

 • wzmocnienia mięśni,
 • odbudowy mięśni,
 • odprężenia mięśni,
 • niwelowania bólu i napięcia mięśniowego,
 • wspierania walki ze zwiotczeniem mięśni,
 • likwidacji cellulitu, nadwagi, braku jędrności skóry,
 • usprawnienia procesów trawiennych i metabolicznych,
 • rozbijania złogów tłuszczowych w newralgicznych partiach ciała,
 • przyśpieszenia efektów treningów fizycznych.

Na takie efekty mogą liczyć osoby, które rozpoczną elektrostymulację mięśni przy zastosowaniu Formatic Form. Wystarczy wybrać jeden z kilku dostępnych programów, by dopasować moc i impulsy działania stymulatora w formie samoprzylepnej nakładki. Formatic Form świetnie radzi sobie z walką z problemami zbyt małych i wiotkich mięśni pośladków, ud, brzucha czy ramion.

Formatic Form – jak wygląda i jak działa urządzenie do elektrostymulacji

To innowacyjne urządzenie emitujące fale elektromagnetyczne EMS pobudza nerwy, a te mięśnie, które na przemian kurczą się i rozkurczają. Chodzi tu przede wszystkim o mięśnie, na które wpływ ma elektrostymulacja nerwów motorycznych. To dlatego oddziaływanie na tę grupę mięśni nazywa się elektrostymulacją nerwowo-mięśniową EMS.

Co ciekawe, mięśnie w ciele człowieka nie rozróżniają sygnału, jaki pochodzi z mózgu od tego, który wywołuje elektrostymulator. To dlatego Formatic Form może skutecznie zastąpić trening fizyczny albo doskonale go uzupełniać.

Samo urządzenie zasilane jest bateriami, a jego jednorazowy tryb pracy to 12 minut. Tyle wystarczy, by pobudzić daną partię mięśni do wskazanego działania. Urządzenie posiada samoprzylepną nakładkę, która emituje stymulacje na wybranym poziomie. Formatic Form posiada aż 6 trybów pracy, które ustawia się w zależności od oczekiwanych efektów. Podczas elektrostymulacji odczuwa się natomiast delikatne uszczypnięcia albo sygnały przypominające głaskanie czy też masaż.

Formatic Form, by wspierać dobrą kondycję mięśni

Zależy Ci na odbudowie mięśni, ich wzmocnieniu, redukcji złogów tłuszczowych albo ujędrnieniu ciała w poszczególnych partiach ciała? Formatic Form sprawdzi się w tym celu idealnie. Elektrostymulacja jest korzystna nie tylko w celu treningów siłowych mięśni, ale również w ramach rehabilitacji oraz relaksacji. Działanie impulsów może niwelować napięcie mięśni oraz łagodzić ich ból. Wystarczy regularne stosowanie Formatic Form, by szybko zauważyć pożądane efekty. Z tych pierwszych można cieszyć się już po pierwszym przyłożeniu nakładki stymulującej.

Działanie Formatic Form potwierdzają niezależne badania naukowe

Pojawienie się na rynku tak nowoczesnego urządzenia, który wyzwala tysiące ludzi od wytężonych treningów fizycznych, przyczyniło się do zainteresowania procesem elektrostymulacji rzesze naukowców. Formatic Form stał się celem licznych badań i testów, jakie zostały zrealizowane przez niezależne organizacje działające w różnych zakątkach świata.

Warto przytoczyć przede wszystkim te, które przeprowadzono w jednym z niemieckich instytutów naukowych, których główną dziedziną badań staje się fizyka. Do testów zaproszono Jakuba Skoniecznego, który jako jeden z nielicznych naukowców potwierdza dzisiaj zależności elektrostymulacji w zakresie nie tylko fizyki, ale też medycyny.

Do badania zaproszono dokładnie 100 osób, które uskarżały się na różne problemy z mięśniami. Jedni odczuwali ból mięśni, drudzy borykali się z ich zanikiem, a jeszcze inni chcieli poprawić ich wielkość. Wszystkich podzielono na dwie grupy, z których jedna przez miesiąc korzystała z Formatic Form, a druga otrzymała placebo. Wyniki przeprowadzonych badań zaprezentowane zostały poniżej:

 Odbudowa mięśniRegeneracja bolesnych i napiętych mięśniUzupełnienie ćwiczeń siłowychDziałanie relaksującePoprawa jędrności skóry i zniwelowanie cellulitu
Formatic Form89,00%98,00%99,00%98,00%92,00%
Placebo7,00%4,00%17,00%23,00%15,00%

Jak widać, Formatic Form korzystnie działa na wszystkie podawane przez producenta tego urządzenia aspekty funkcjonowania mięśni ludzkiego ciała. Prawie wszyscy badani odczuli wyraźną poprawę w kwestii budowania mięśni, niwelowania bólu i napięcia mięśniowego oraz relaksacji mięśni.

Formatic Form zdaniem użytkowników urządzenia elektrostymulującego

Rzeczywiście priorytetem jest opis urządzenia Formatic Form, jaki podaje jego producent. Nie mniej istotne są jednak opinie osób, które regularnie stosują już elektrostymulację do poprawy formy mięśni. Poniżej przedstawiamy jedną z wiarygodnych opinii:

Po długotrwałej chorobie i związanej z nią niemożnością poruszania się przez kilka miesięcy, mięśnie całego ciała stały się osłabione i wiotkie. Nie byłam w stanie normalnie funkcjonować, a każdy ruch sprawiał mi ogromny ból. Sama rehabilitacja dawała niewielkie rezultaty, nie miałam środków, by realizować dalsze ćwiczenia ruchowe pod okiem ekspertów, a samodzielne treningi nie przynosiły efektów.

O Formatic Form powiedział mi jeden z pacjentów oczekujących na wizytę u lekarza. Polecał to urządzenie do elektrostymulacji mięśni i jak twierdził, właśnie dzięki niemu zabiegi fizjoterapeutyczne zostały wzmocnione i dzisiaj mógł cieszyć się pełnym zdrowiem.

Postanowiłam spróbować. Zamówiłam Formatic Form w większym zestawie i od razu rozpoczęłam stymulację mięśni. W pierwszym tygodniu przykładałam po trzy elektrody na różne partie ciała i wybierałam program wzmacniający mięśnie. Po kilku dniach ból przestał mi doskwierać, a po tygodniu wybrałam się na zakupy.

Minęły dwa miesiące, a ja wróciłam do zdrowia. Formatic Form stosuję nadal, ale teraz służy mi raczej w ramach terapii odprężającej. Uwielbiam program delikatnego masażu, który najczęściej stosuję na plecach. Te bardziej intensywne pomagają mi zaś zwalczyć cellulit na pośladkach i brzuchu”

– przyznaje Ewelina, lat 39.

Efekty, na jakie można liczyć z Formatic Form

 • Łagodzi uczucie bólu, pieczenia i stałego parcia na pęcherz,
 • Niweluje problem nietrzymania moczu i częstomoczu,
 • Wspiera walkę z niwelowaniem stanów zapalnych dróg moczowych, pęcherza oraz cewki moczowej,
 • Oczyszcza układ moczowy ze złogów i bakterii,
 • Normuje pracę nerek.

FAQ – Formatic Form

W jakiej formie występuje Formatic Form?
Producent oferuje Formatic Form w dwóch kompletach. Mniejszy zawiera 1 urządzenie stymulujące oraz 1 nakładkę, czyli elektrodę. Ten nadaje się idealnie do stymulacji tylko jednej dużej partii ciała w tym samym czasie. Zestaw duży składa się z 3 nakładek – jednej dużej oraz dwóch małych, co daje możliwość jeszcze jednej stymulacji mięśni, na przykład na dużej partii ciała oraz mniejszych jednocześnie. Duży zestaw jest idealny w ramach uzupełnienia zajęć rehabilitacyjnych oraz treningowych.

Jak korzystać z Formatic Form?
Stosowanie Formatic Form jest niezwykle proste w użytkowaniu. Warto stosować regułę kilku kroków:

 1. Wyjmij urządzenie do elektrostymulacji z opakowania,
 2. Zdejmij zabezpieczenie z elektrody samoprzylepnej,
 3. Przyłóż elektrodę żelową częścią do wybranej partii ciała. Duże nakładki stosuj na duże partie mięśni, takie jak brzuch, pośladki, plecy, a mniejsze na małe, czyli ramiona, uda bądź bicepsy. Pamiętaj, by skóra była zawsze czysta i sucha,
 4. Włącz urządzenie i ustaw najniższą moc,
 5. Wybierz program elektrostymulacji,
 6. Po zakończeniu pracy wyłącz urządzenie,
 7. Odklej elektrody od ciała,
 8. Trzymaj Formatic Form w miejscu o pokojowej temperaturze, bez bezpośredniego działania promieni słonecznych, wilgoci, kurzu. Uważaj na miejsca, w jakich może dojść do porażenia prądem, trzymaj urządzenie z daleka od wody, nie dotykaj go mokrą dłonią.

Najlepsze efekty uzyskuje się poprzez stosowanie Formatic Form minimum 3 razy dziennie po 12 minut. Nie korzystaj z urządzenia zaraz po posiłku, ale zaleca się elektrostymulację mięśni po gorącej kąpieli.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania Formatic Form?
Elektrostymulacja jest bezpieczną metodą wpływania na nerwy i pobudzania mięśni. Producent Formatic Form podaje jednak, że z tego rodzaju urządzenia nie może korzystać każdy.

Przeciwwskazaniem jest: ciąża, okres karmienia piersią.

Ponadto, z Formatic Form nie mogą korzystać osoby z rozrusznikiem serca, sztucznym sercem, elektrokardiografem. Urządzenie należy wykorzystywać ściśle ze wskazówkami producenta.

zdrowyprodukt
zdrowyprodukt

No Comments

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *