Alpha Lingmind, a skuteczność nauki języka angielskiego. Sprawdź!

W obecnym świecie trudno wyobrazić sobie funkcjonowania bez znajomości języka angielskiego. Niestety, szkoła uczy posługiwania się językami obcymi dość pobieżnie, pozostawiając uczniów z jedynie częściowo utrwaloną wiedzą. Dodatkowo, nauczyciele często nauczają starymi, niesprawdzonymi sposobami, zamiast tymi o udowodnionej skuteczności. Jeśli szukasz rozwiązania dla swoich problemów językowych, z pewnością zainteresuje Cię Alpha Lingmind: uniwersalny kurs nauki języka angielskiego metodą English Binaural System.

Czym jest English Binaural System?

English Binaural System to nowoczesna metoda nauczania języków obcych, skonstruowana w oparciu o technologię binaural beats (dudnienia synchroniczne). Czym jednak są te binaural beats? To specjalnie wyodrębnione dźwięki, które w zależności od swojej częstotliwości potrafią wprowadzać mózg w określone stany – relaksu czy koncentracji. Co więcej, potrafią one wprowadzić w stan, który pozwala szybciej zapamiętywać informacje.

Technologia binaural beats swoją skuteczność zawdzięczają temu, iż ucho każdego człowieka rejestruje osobno odrębne fale dźwiękowe. Następnie za sprawą narządu słuchu są one przekształcane w ujednolicony dźwięk, by ostatecznie trafić do ludzkiego mózgu. O tym, jaki stan osiąga słuchacz decyduje właśnie częstotliwość słyszanych dźwięków.

Twórca Alpha Lingmind opowiada o swoim przełomie

Badania nad systemem binaural beats prowadził amerykański zespół neurolingwistów. Celem było przetestowanie metody kojarzenia dźwięków o różnej częstotliwości ze słowami w językach obcych.

Od wielu lat wiadomo, że osoby, których pierwszym językiem jest któryś z języków tonalnych (np. chiński, wietnamski) mają większą zdolność do przyswajania nowej treści. Najwięcej różnic pojawia się w czasie nauki matematyki (prawie 35% więcej przyswajanej treści) i innych języków tonalnych (nawet 30% więcej w porównaniu z językami nietonalnymi). W krajach używających różnych tonów nawet dziewięćdziesiąt procent obywateli może uczyć się szybciej języków obcych.

Dlatego też badacze przetestowali ponad trzydzieści tonów o właściwościach wzmacniających procesy pamięciowe. Przeprowadzono testy na wybranej grupie ochotników w postaci osób znających język angielski słabo lub w stopniu średniozaawansowanym. Brało w nich udział pięć tysięcy ludzi, głównie emigrantów z rodzin meksykańskich, kubańskich i polskich. Zdecydowaną większość stanowiły osoby, które pomimo pobytu w Stanach Zjednoczonych miały problem z opanowaniem angielskiej fonetyki. Z badanych osób, 78% uznawało, że ma problem ze słownictwem, 80% – z gramatyką, 64% – z prowadzeniem rozmowy, 79% – z wymową słów, 83% – z ortografią angielską, 34% – akcentem.

Badania nad dudnieniami synchronicznymi przyniosły efekty…

Ochotników podzielono na dwie grupy – jedna stanowiła placebo, druga – testowała Alpha Lingmind przez miesiąc, w warunkach kontrolowanych. Oto wyniki ankiety, którą badani wypełnili po zakończeniu testu:

Rodzaj problemuwymowaortografiagramatykaProwadzenie rozmowysłownictwoakcent
grupa Alpha Lingmind8%4%3%9%2%1%
grupa placebo67%76%53%70%54%35%

Jak widać, badanie wykazało bardzo dużą skuteczność Alpha Lingmind niwelowaniu problemów z opanowaniem języków obcych. Już po tygodniu imigranci czuli się bardziej pewnie przy posługiwaniu się językiem angielskich.

Po około dwóch tygodniach zanotowano bardzo duże postępy, także u osób, które mówiły po angielsku bardzo słabo. Pod koniec badania niemal wszyscy ochotnicy potrafili komunikować się w języku obcym. Dodatkowo, system binaural beats pomogł także w zapamiętywaniu nowych wyrażeń nawet po zakończeniu eksperymentu. Największą poprawę notowały osoby, które mówiły po angielsku bardzo słabo, po sześćdziesiątym roku życia (87%), później grupa w wieku 30-60 lat (82%).

Badania uznano za spektakularny sukces i natychmiast wdrożono patent pozwalający na dalszy rozwój metody Alpha Lingmind.

Z czego składa się Alpha Lingmind?

Alpha Lingmind zestaw 3 CD + książkę Language Power Book. Kurs zawiera 36 lekcji tematycznych, z których każda podzielona jest na trzy uzupełniające się fazy.

  • Faza 1:podczas pierwszej fazy kursant słucha dźwięków binaural beats w otoczeniu muzyki relaksacyjnej – dźwięki te posiadają częstotliwość, która mają za zadanie wprowadzić w stan relaksu i koncentracji. To tzw. faza „zanurzenia – trwa ok. 5 minut. Dźwięki binaural beats różnią się w zależności od wybranej płyty CD
  • Faza 2:jest to tzw. faza właściwa (faza nauki). Przez około 15 minutach kursant w tle słyszy nagranie binaural beats o częstotliwości, która sprawia, że mózg jest chłonny i zapamiętuje informacje. Rdzeniem tej części lekcji są pytania i odpowiedzi (podzielone na dialogi) w języku angielskim, które odczytuje lektor. Pytania i odpowiedzi stanowią zdania, które kursant ma za zadanie powtarzać w określonej konfiguracji. O zakończeniu każdej sekwencji (pytanie, odpowiedź) informuje niski dźwięk zawarty na ścieżce dźwiękowej.
  • Faza 3: ta faza trwa 5 minut i ma na celu wyprowadzenie kursanta ze stanu nauki, również z tłem binaural beats i muzyki relaksacyjnej – jest to faza, która utrwala w pamięci dialogi, z którymi chwilę wcześniej zetknął się kursant.

W CD1 głównym zadaniem kursanta  jest przede wszystkim osłuchiwanie się z językiem i powtarzanie – w ten sam sposób, w jaki robią to obcokrajowcy na wyjeździe lub małe dzieci, które dopiero uczą się języka. Ponieważ z lekcji na lekcję kompetencje językowe kursanta będą rosły, zmienia się też konfiguracja powtarzania dialogów.

Błyskawiczna przyswajalność wzrasta wraz z zaawansowaniem

Wraz ze wzrostem zaawansowania kursu, kursant zaczyna mówić coraz więcej, dlatego powtarza pytania i odpowiedzi po dwa razy. W czasie ostatnich lekcji schemat powtórzeń wygląda odmiennie. Kursant zaczyna zadawać pytania i udzielać odpowiedzi lektorowi. Większość kursantów na tym etapie czuje się już na tyle pewnie, że zaczyna inicjować dialogi – ma poczucie, że zaczyna swobodnie się nim posługiwać.

Co istotne, dialogi z kursu wraz z tłumaczeniami znajdują się w kompendium, które jest dołączone do kursu.

Jak wygląda specyfika lekcji w ramach Alpha Lingmind?

Kurs stanowi nade wszystko imitację rozmów, z którymi można znaleźć się będąc za granicą, spotykając obcokrajowców. Każda lekcja ma swoją narrację, swój własny temat. Całość zawiera aż 36 lekcji z gamą sytuacji życiowych, z którymi można zetknąć się za granicą. Wykonując ćwiczenia, kursant ma mieć poczucie, że po zakończeniu kursu jest w stanie samodzielnie zrobić zakupy w sklepie, porozmawiać z nowo poznanymi osobami, załatwić podstawowe sprawy np. w urzędzie. Celem nie jest wtłaczanie gramatyki, niepotrzebnych konstrukcji językowych, ale pozwolenie mu swobodnie mówić po angielsku i używać go w praktyce.

Kurs obejmuje łącznie 1300 zdań składających się z pytań i odpowiedzi. Średnio zdanie liczy 16 słów, co oznacza, że łączenia mamy do czynienia z 20 000 słów. Warto zauważyć, że żeby mówić i swobodnie porozumiewać się w danym języku, wystarczy znać 1000-2000 słów. Po zakończeniu tego kursu każdy będzie miał przeświadczenie, że zna ilość słów, która pozwala mu pewnie prowadzić konwersację w języku angielskim oraz zna słownictwo związane z sytuacjami, z którymi będzie stykał się każdego dnia.

Nauczyciele języka angielskiego pozytywnie wypowiadają się o kursie

„Ten kurs jest idealny dla tych, którzy chcą budować i rozwijać znajomość języka angielskiego w zakresie komunikacji. Jest także świetny dla studentów, którzy preferują bardziej personalne i interaktywne podejście do nauki drugiego języka.

Materiały PDF  dołączone do lekcji sprawią, że łatwo będziesz mógł przejrzeć i zapoznać się z tym, czego się nauczyłeś. Zastosowana metoda immersji pomaga uczniom zapoznać się ze sposobem mówienia i dlatego przyspiesza ich zdolność do rozumienia języka. Dodatkowo, chociaż kurs jest zaprojektowany specjalnie dla początkujących, średnio zaawansowani użytkownicy języka angielskiego mogą poprawić swoje umiejętności dzięki przedstawionym ćwiczeniom.

Sesje nauki są krótkie, ale intensywne – możesz zastosować to, czego się nauczyłeś w rzeczywistych sytuacjach, zwiększając w ten sposób swoją zdolność do „myślenia” po angielsku. Kursanci mogą uczyć się w tempie, które jest dla nich wygodne. Alpha Lingmind daje świetne rezultaty w nauce praktycznego korzystania z nagromadzonego słownictwa.”

Alpha Lingmind – opinia klientki

“Mam 51 lat i uczyłam się angielskiego tylko jeden rok. Za moich czasów w szkole uczono się języka rosyjskiego i długo nie chciałam przyznać, że czuję jakieś braki. Długo wypierałam potrzebę nauki kolejnego języka – w końcu koleżanka zaproponowanie mi spróbowanie rewolucyjnego jej zdaniem kursu Alpha Lingmind. Tak trafiłam na naukę systemem binaural beats.

Kurs jest bardzo prosty w obsłudze, nawet dla osoby w średnim wieku. Nie miałam problemów ze zrozumieniem lektora, nie czułam się skołowana. Bardzo szybko za to poczułam, że zaczynam rozumieć nawet skomplikowane angielskie zwroty. Najpierw te całkiem podstawowe. Później – zaawansowane, z dziedzin finansów, pojęć abstrakcyjnych. Po raz pierwszy czułam, że uczę się szybko i skutecznie! Potwierdzam więc – to bardzo dobry kurs. Przeszłam go w trzy miesiące, teraz robię pół roku przerwy od nauki, i potem znowu sięgnę po podobne materiały. Wreszcie czuję, że zaczynam się rozwijać i myśleć bardziej pozytywnie o swojej przysżłości!”

Renata, woj. Warmijsko-Mazurskie

FAQ – Alpha Lingmind

Gdzie kupię oryginalny kurs Alpha Lingmind?
Najlepszym rozwiązaniem jest rekomendowana strona internetowa producenta: www.alphalingmind.eu

Co dokładnie zawiera kurs Alpha Lingmind?
Kurs zawiera 3 płyty CD oraz kompendium. Każda z płyt zawiera 12 lekcji tematycznych wraz z nagraniami dialogów w formacie mp3 oraz kompendium w formacie PDF.

W kompendium znajduje się:

  1. a) wstęp z przedstawieniem metody English Binaural System;
  2. b) opis poszczególnych komponentów zestawu;
  3. c) wytłumaczenie metody English Binaural System, w tym działania technologii binaural beats;
  4. d) instrukcję obsługi kursu;
  5. e) tłumaczenia dialogów.

Ile stron liczy dołączone kompendium?
W CD 1 kompendium liczy 83 strony. CD 2 kompendium liczy 84 strony. Z kolei CD 3 kompendium liczy 100 stron.

Ile trwa kurs i jakiej długości są lekcje?
Proponowana długość kursu to trzy miesiące. Każda lekcja trwa około 25 minut i składa się z 3 faz.

Czy otrzymam jeszcze jakieś materiały dodatkowe?
Wraz z zestawem możesz otrzymać także Language Power Book to materiał drukowany w formacie A5 o długości 48 stron. Składający się z ćwiczeń do samodzielnego wykonania. Ćwiczenia te stanowią uzupełnienie dla dialogów, a także utrwalenie wiedzy. Ćwiczenia są podzielone zgodnie z blokami tematycznymi z CD.

zdrowyprodukt
zdrowyprodukt

No Comments

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.